Dijital çağın geleceğine Black Mirror dizisiyle bakmak

Sevgili Tez Danışmanım, Hocam Doç . Dr . Meral Özçınar ile Dijital Çağın Geleceğine Black Mirror dizisiyle neden baktığımızı, Jean Baudrillard’ın Simülasyon teorisini ve Dünyayı anlamlandırmak için neden sinemaya ihtiyacımız olduğu hakkında konuştuk. Sinema’nın sanat’ın insanları daha iyi biri hale getirdiğini vurgulayan Özçınar, yüksek lisans tezimden uyarladığım kitabımın da okunmasının önemli olduğunu çünkü şimdiki dünyayı ve gelecekteki dünyayı anlamlandırmamız açısından faydalı olduğunu belirtti.

Kitabımın ismini Dijital Çağın Görünmeyen Yüzü Geleceğin Distopyası üç bölümden oluşuyor . 

Yeni Medya Teknolojileri ve Tüketim İlişkisi Simülasyon Evreni ve Hipergerçeklik Black Mirror Dizisi Örneğiyle Geleceğin Toplumsal Yapısının Simülasyon Kuramıyla İncelenmesi.

Yüksek lisans tezimden uyarladığım kitabımında dijital çağın geleceğine Jean Baudrillard’ın simülasyon kuramı ile bakarak bizi gelecekte nasıl bir dünyanın beklediği ile ilgili öngörüler yer alıyor.

https://www.babil.com/gelecegin-disto… Tüm online kitabevlerinden, kitabevlerinden, Amazon’dan kitabıma ulaşabilirsiniz . Yayını kaçıranlar buradan izleyebilir.

Sevgili Tez Danışmanım, Hocam Doç. Dr. Meral Özçınar ile Dijital Çağın Geleceğine Black Mirror dizisiyle neden baktığımızı, Jean Baudrillard’ın Simülasyon teorisini ve Dünyayı anlamlandırmak için neden sinemaya ihtiyacımız olduğu hakkında konuştuk.

Yayını buradan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir